Regulamin ubioru firmowego? Co może pracodawca

Jako pracodawca możesz podjąć decyzję, by pracownicy odpowiednio ubierali się do pracy. Taką informację należy zawrzeć w Regulaminie Pracy lub Zarządzeniu wewnętrznym czy Instrukcjach a pracownicy powinni się z nią zapoznać. Regulamin pracy dotyczy dużych firm, zaś Zarządzenia wewnętrzne lub Instrukcje stosowane są w mniejszych firmach.

Pracownicy biurowi często mający bezpośredni kontakt z klientami, kontrahentami czy naszymi partnerami biznesowymi są wizytówką firmy. Ich profesjonalizm potwierdzany jest również przez strój. Dzięki temu kreowany jest pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Regulamin ubioru biurowego powinien zatem jasno określić zasady ubioru oraz jakie elementy stroju nie są mile widziane przez pracodawcę, ponieważ mogą negatywnie wpływać na wizerunek firmy. Nie oznacza to, że wszyscy pracownicy mają być jednakowo ubrani, bądź pod krawatem, tylko że są zobowiązani do przestrzegania pewnych zasad.

Unormowane oczekiwania pracodawcy co do stroju pracownika znajdują również swoje prawne uzasadnienie w artykule 104 Kodeksu pracy, a brak dostosowania się do nich przez pracowników może stanowić naruszenie obowiązków pracowniczych. Istotnym jest aby wymagania dotyczące ubioru były adekwatne do rodzaju wykonywanej pracy, z drugiej zaś strony – by nie naruszały innych obowiązujących norm.

Wzór Regulaminu ubioru biurowego w formie Zarządzenia wewnętrznego możesz zakupić pod linkiem: https://as-biurorachunkowe.pasaz24.pl/product/REGULAMIN-s163

Zachęcamy również do skorzystania z pozostałych usług dostępnych w zakładce „Sklep”.

41-908 Bytom
ul. Hutnicza 9, II piętro 
tel. 502 240 603 

as@as-biurorachunkowe.pl

Bądź na bieżąco
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram